3,5 mld Kč pro zemědělce v jarních výzvách

12. 2. 2024
Dotace

V dubnu odstartuje příjem žádostí v sedmi výzvách směřujících k podpoře zemědělců a jejich aktivit.

Číst více
V sedmi jarních výzvách bude mezi zemědělce rozděleno 3,5 mld Kč.

V lednu bylo vyhlášeno celkem sedm výzev, v rámci kterých bude mezi zemědělce rozděleno skoro 3,5 mld. Kč. Příjem žádostí odstartuje 30. dubna 2024 a bude otevřen pouze do 21. května 2024. Množství vyhlašovaných výzev odpovídá také poměrně široké spektrum podporovaných aktivit.

Dotace budou směřovat na pořízení lesnických strojů pro držitele lesů, investice do lesních školek, investice do základního zpracování dřeva v lesnických podnicích, investice do výstavby a rekonstrukcí lesních cest a skladů dříví, vodohospodářská opatření v lesích, neproduktivní investice související s rekreační funkcí lesa nebo na rekonstrukce porostů náhradních dřevin v imisních oblastech.

To ale není všechno, podporovány budou i investice do snížení emisí skleníkových plynů a amoniaku ze zemědělské výroby včetně výstavby koncových skladů digestátu a fugátu u zemědělských bioplynových stanic a instalace pro akumulaci bioplynu.

Zapomenout nesmíme ani na podporu investic umožňujících zemědělským podnikatelům diverzifikaci směrem do nezemědělského podnikání.

Během letního kola bude možné žádat o dotaci v těchto výzvách:

 

Pusťte se do přípravy vlastního projektu s pomocí dotace. Postaráme se o kompletní zpracování projektové žádosti. Nejste si jistí, zda lze váš investiční záměr financovat pomocí některé z uvedených výzev? Ozvěte se nám, rádi vám poradíme a vybereme vhodný dotační titul pro vás.  

Chcete pomoci se získáním dotace?
Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Hledáte dotaci pro svůj projekt? Zajímá vás zpracování evaluací nebo chcete implementovat principy ESG do organizace? Jsme tu pro vás, rádi pomůžeme.

Máte dotaz?