OP TAK: Aktuální dotace pro podnikatele

21. 2. 2024
Dotace

Přehled dotačních příležitostí pro malé, střední i velké firmy na první polovinu roku 2024.

Číst více
OP TAK: Aktuální dotace pro podnikatele mimo Prahu

Byl aktualizován harmonogram výzev Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost. Přinášíme vám aktualizovaný přehled dotací pro podnikatele na první měsíce roku 2024. Podpora bude směřovat do oblasti inovací, výzkumu, energetických úspor a digitalizace. Všechny dotační tituly lze využít pouze na projekty realizované v Česku mimo hl. m. Prahu.

Úspory energie

Snižte ve svém podniku množství spotřebované energie s dotací 35-65 %. Pro malé, střední i velké firmy se otevře výzva z programu Úspory energie, která umožní financovat projekty vedoucí k úspoře konečné spotřeby energie. Pusťte se do zateplení objektu, výměny oken a dveří, výměny strojů a technologií, instalace fotovoltaických a solárních panelů, modernizace rozvodů elektřiny či plynu, zavádění efektivnějšího osvětlení, instalace vegetačních střech a nákupu tepelných čerpadel.

Aplikace

Realizujte ve své firmě průmyslový výzkum a experimentální vývoj. Získejte nové znalosti nezbytné pro vývoj nových produktů, materiálů, technologií a služeb. Malým a středním podnikům se během třetího kvartálu roku 2024 otevře dotační příležitosti z programu Aplikace. O dotaci 25-80 % budou moci při splnění účinné spolupráce s malými a středními podniky žádat také velké firmy. Výzkumné organizace budou moci figurovat jako partneři. 

Inovace

Zvyšte technické a užitné hodnoty výrobků, technologií a služeb, které vaše firma produkuje. Zlepšete efektivnost výrobního procesu a poskytování služeb. Dotační výzva pro malé a střední podniky na produktové a procesní inovace se otevře v květnu 2024.

Inovační vouchery

Pro malé a střední podniky se během června otevře dotační příležitost na nákup poradenských, expertních a podpůrných služeb v oblasti inovací od organizací pro výzkum a šíření znalostí nebo akreditovaných laboratoří s cílem zahájení či zintenzivnění inovačních aktivit malých a středních podniků.

Digitální podnik

Získejte dotaci na investice nebo pořízení nových služeb v oblasti informačních a komunikačních technologií. Nakupte software a hardware, který přinese zásadní změnu výrobního postupu nebo rozšířením kapacity stávající provozovny či rozšíření výrobního sortimentu provozovny o výrobky, které nebyly dříve v této provozovně vyráběny. Výzva by se pro malé, střední i velké firmy měla otevřít ve druhém kvartálu roku 2024.

Přehled všech dotačních výzev nejen z programu OP TAK najdete v přehledu dotací.

Chcete pomoci se získáním dotace?
Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Hledáte dotaci pro svůj projekt? Zajímá vás zpracování evaluací nebo chcete implementovat principy ESG do organizace? Jsme tu pro vás, rádi pomůžeme.

Máte dotaz?