Úspěšný projekt: Vytvoření centra výzkumu a vývoje 3D tisku

22. 5. 2024
Dotace

Firma 3Dees Industries s naší pomocí získala dotaci přesahující 8 mil. Kč a pořídí nové technologie pro provádění výzkumných a vývojových aktivit v oblasti aditivních technologií.

Číst více
Úspěšný dotační projekt na vytvoření centra výzkumu a vývoje aditivních technologií

Firma 3Dees Industries díky dotaci z OP TAK přesahující 8 mil. Kč pořídí nové technologie pro provádění výzkumných a vývojových aktivit v oblasti aditivních technologií. Společnost se již několik let věnuje 3D tisku a 3D skenování a se zájmem se soustředí na schopnost aditivních technologií proměnit tradiční výrobní procesy. Současné technologické vybavení ale již nesplňuje potřebné parametry a kvalitu, tak aby firma mohla dále realizovat vývojové aktivity ve vysoké kvalitě. Rozhodla se proto požádat o dotaci. Pro firmu 3Dees jsme zpracovali žádost o dotaci. Této již opakované spolupráce si moc vážíme a věříme, že nebyla poslední.

V rámci projektu chce firma vytvořit výzkumné a vývojové centrum, které bude představovat komplexně vybavené výzkumné pracoviště pro vývoj nových řešení využívajících aditivní technologie pro různá odvětví. Očekává se, že vývoj nových aplikací, které v novém pracovišti vzniknou, zároveň dále posílí postavení firmy 3Dees na mezinárodním trhu.

Čemu se bude nové výzkumné a vývojové centrum věnovat?

  • Testování nových materiálů
  • Testování výrobních procesů na nové aditivní platformy (technologie)
  • Inhouse testování materiálů a výrobků
  • Testování výrobních postupů pro finální úpravu dílů, testování povrchových úprav, měření kvality, provádění činností v rámci metrologie a reverse engineeringu
  • Srovnávání různých postupů na různé materiály, multimateriálové a multitechnologické kombinace

 

Firma 3Dees předpokládá, že další řešená témata se budou odvíjet od konkrétních požadavků zákazníků v dalších letech provozu pracoviště. Projektová žádost byla podána v říjnu 2023 a samotný projekt by měl být podle aktuálních plánů realizován do června 2025.

 

  • Z čeho bylo financováno: OP Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost, výzva Potenciál
  • Způsobilé výdaje: 14,1 mil. Kč
  • Výše dotace: 8,5 mil. Kč

Financujte obdobný investiční záměr s pomocí dotace

Uvažujete o založení či dalším rozvoji centra výzkumu a vývoje ve vaší firmě? Aktuálně můžete svůj investiční záměr financovat s využitím dotace. Během letních měsíců by totiž měla být vyhlášena další výzva z programu Potenciál, na kterou je prozatím alokována 1 mld. Kč. Ozvěte se nám. Poradíme vám, zda je dotační titul vhodný pro váš investiční záměr. Případně se pro váš záměr pokusíme najít jiný dotační titul. Při následné přípravě žádosti o dotaci zajistíme, že bude obsahovat všechny přílohy a splní pravidla a podmínky dotačního titulu. 

Chcete pomoci se získáním dotace?
Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Hledáte dotaci pro svůj projekt? Zajímá vás zpracování evaluací nebo chcete implementovat principy ESG do organizace? Jsme tu pro vás, rádi pomůžeme.

Máte dotaz?