Úspory energie jsou venku!

20. 5. 2024
Dotace

Získejte až 2 mld. Kč na projekt věnující se konečné spotřebě energie ve vaší firmě. Příjem žádostí odstartoval.

Číst více
Získejte pro vaší firmu dotaci na zavádění opatření ke snížení konečné spotřeby energie.

O připravované výzvě Úspory energie z OP Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost jsme vás informovali již několikrát. Její vyhlášení se stále posouvalo, ale nyní jsme se již dočkali a můžete se společně s naší pomocí pustit do přípravy žádosti o dotaci.

Žadatelé z řad malých, středních i velkých firem mimo Prahu budou moci získat finanční podporu pohybující se v rozmezí od 30 do 80 % na zateplování obvodových plášťů, modernizaci rozvodů a trakčních dobíjecích stanic, či třeba implementaci nástrojů energetického managementu. Výzva byla vyhlášená 10. května a příjem žádostí odstartuje 24. května.

Oproti předchozí výzvě, ale došlo k řadě změn a například podmínky výzvy a výpočet výše dotace je výrazně složitější. Dotace se vypočítává podle opatření, které se v projektu realizují. Ve výši dotace se následně zohledňuje velikost podniku a rovněž místo realizace. Všechny projekty musí zároveň nejdříve dosáhnout 20 % úspory primární energie na obálce budovy a poté 30 % úspory primární energie pomocí zbylých opatření.

Veškeré detail k výzvě najdete zde anebo se neváhejte obrátit přímo na nás. Ať už pomocí formuláře, emailu nebo telefonicky.

Chcete pomoci se získáním dotace?
Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Hledáte dotaci pro svůj projekt? Zajímá vás zpracování evaluací nebo chcete implementovat principy ESG do organizace? Jsme tu pro vás, rádi pomůžeme.

Máte dotaz?