Úspěšný projekt: Rekonstrukce překladiště s dotací 2,8 mil. EUR

31. 1. 2024
Dotace

Firma Vellerin díky dotaci z velkého unijního programu CEF dosahující skoro 3 mil. EUR zmodernizuje areál a navýší manipulační kapacity překladiště.

Číst více
Zjistěte více o úspěšném projektu firmy Vellerin věnující se rekonstrukci multimodálního překladiště

Firma Vellerin s naší expertní pomocí získala dotaci z velkého unijního programu CEF (Nástroj pro propojení Evropy), díky čemuž zrekonstruuje multimodální překladiště, které se nachází v Obrnicích v Ústeckém kraji.

Společnost, jejíž kořeny sahají až do roku 1991, se specializuje na podpůrné služby v oblasti dopravy a logistiky. Realizací projektu chce firma zmodernizovat areál a navýšit manipulační kapacity překladiště. Těchto cílů se, i díky naší pomoci, podaří dosáhnout. Pro firmu Vellerin jsme totiž zajistili kompletní zpracování žádosti o dotaci a vyřídili jsme a zkompletovali povinné přílohy.

Projekt je financován z Nástroje pro propojení Evropy – doprava (CEF). Jedná se o nástroj, který byl zřízen především k budování, rozvoji a modernizaci transevropských sítí. Získání dotace z takto velkého programu je opravdovým úspěchem.

Díky finanční podpoře proběhne rekonstrukce stávající zpevněné manipulační plochy (12 000 m2) a výstavba nové zpevněné manipulační plochy (25 000 m2), která zvýší kapacitu celého areálu pro pohyb manipulační techniky s intermodálními jednotkami. Součástí bude také instalace automatického systému vážení vozidel vjíždějících do terminálu. Posledním bodem projektu je výstavba 2 000 m oplocení, které by mělo zajistit odpovídající úroveň ochrany majetku a bezpečnosti překladiště.

  • Období realizace: leden 2023 – prosinec 2025
  • Z čeho bylo financování: CEF-T-2022-COMPCOEN — CEF 2 Transport – Projects on the Comprehensive Network, Cohesion envelope
  • Způsobilé výdaje: 5,7 mil. EUR
  • Výše dotace: 2,8 mil. EUR

Financujte obdobný investiční záměr s pomocí dotace

Aktuálně je otevřená výzva pro rok 2023, ve které ale končí příjem žádostí již 30. ledna 2024. Jelikož jsou výzvy z tohoto nástroje vyhlašovány pravidelně, lze očekávat, že výzva pro rok 2024 bude vyhlášena opět v průběhu září. Chcete získat dotaci na váš investiční záměr, ale nevíte, jaký dotační titul je pro vás ten pravý? Ozvěte se nám. Poradíme vám, jaký dotační titul by bylo možné na váš projekt aktuálně využít. Při následné přípravě zajistíme, že bude vaše žádost obsahovat všechny přílohy a splní pravidla a podmínky dotačního titulu.

Chcete pomoci se získáním dotace?
Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Hledáte dotaci pro svůj projekt? Zajímá vás zpracování evaluací nebo chcete implementovat principy ESG do organizace? Jsme tu pro vás, rádi pomůžeme.

Máte dotaz?