Oprav dům po babičce od nového roku s výhodným úvěrem

18. 1. 2024
Dotace

Od února bude možné k dotaci na komplexní renovace rodinných domů získat i výhodný úvěr.

Číst více
Dotace Oprav dům po babičce s výhodným úvěrem

Program Oprav dům po babičce je již několik měsíců spuštěn a o dotační podporu je opravdu enormní zájem. Od února bude nově možné k dotaci získat také výhodný úvěr na spolufinancování komplexního zateplení a dalších úsporných opatření. Úvěr budou žadatelům zprostředkovávat finanční instituce s licencí ČNB. Konkrétně to budou stavební spořitelny a banky, které začnou nabízet úvěr na zateplení a další úsporná opatření.

Úvěr bude pokrývat rozdíl mezi způsobilými výdaji a poskytnutou zálohovou dotací. Jeho hlavní výhodou oproti běžným komerčním úvěrům bude dlouhodobá splatnost až 20 let s garantovaným nízkým úrokem. Zároveň nebudete muset ručit nemovitostí.

Pro získání úvěru budete muset splnit podmínku schválení čerpání zálohové dotace v programu Oprav dům po babičce. Prostředky úvěru s garantovaným nízkým úročením půjde použít pouze na realizaci opatření, které byly podpořeny dotací.

Na co bude možné získat úvěr?

  • Komplexní zateplení rodinného domu
  • Další doplňková úsporná opatření – obnovitelné zdroje energie, systémy hospodaření s vodou, zelené střechy či dobíjecí stanice pro elektromobily

Zjistěte více o dotační příležitosti Oprav dům po babičce.

Nevíte, zda je dotační titul vhodný pro váš investiční záměr? Ozvěte se nám. Poradíme vám a pomůžeme s veškerou přípravou projektové žádosti.

Chcete pomoci se získáním dotace?
Kontaktujte nás!
Kontakt

Kontaktujte nás

Hledáte dotaci pro svůj projekt? Zajímá vás zpracování evaluací nebo chcete implementovat principy ESG do organizace? Jsme tu pro vás, rádi pomůžeme.

Máte dotaz?