Úspěšný projekt: Samočistící povrchy a aditivní technologie ve výrobě

9. 11. 2023
Dotace

Firma SANS SOUCI díky dvěma úspěšně získaným dotacím, které v součtu přesahují 42 mil. Kč, bude realizovat výzkumné a vývojové aktivity a inovuje výrobní technologie.

Číst více
Úspěšný dotační projekt firmy Sans Souci v oblasti samočistících povrchů a aditivních technologií ve výrobě

Firma SANS SOUCI se věnuje tvorbě jedinečných světelných a architektonických uměleckých instalací na míru. Jedním ze základních pilířů firmy jsou důraz na technologický pokrok a inovace. I to je jedním z důvodů, proč se firma rozhodla realizovat investiční projekty s dotační podporou. Se SANS SOUCI jsme již měli tu možnost spolupracovat na dvou projektech. První byl financován z Programu TREND (TA ČR) a druhý z Programu Inovace (OP TAK).

Samočistící nano vrstva aktivovaná UV zářením

Projekt financovaný z programu TREND reaguje na požadavek zákazníků na zlepšování kvality služeb, s čímž souvisí i údržba prostoru a osvětlení, která dodává SANS SOUCI. Zjednodušení a automatizace údržby produktů by měly přispět ke zlepšení zákaznického zážitku a také k dlouhodobému snížení nákladů na provoz. Díky získané dotaci může firma realizovat aktivity v oblasti výzkumu a vývoje samočistící nano vrstvy.

Komponenty světelné instalace v lobby hotelu se čistí minimálně jedenkrát, ale spíše dvakrát ročně. U produktů s funkční Ti02 vrstvou toto odpadá. Dochází k úspoře pracovní síly a prostředků, i když pořizovací cena takového produktu bude o 20 % vyšší. Na povrchu nanočástic Ti02 totiž probíhá fotokatalytický jev iniciovaný UV zářením. Ten lze využívat pro povrchovou úpravu skleněných komponentů svítidel za účelem jejich „samočištění“.

  • Období realizace: leden 2023-prosinec 2025
  • Z čeho bylo financováno: Technologická agentura ČR – Program TREND
  • Způsobilé výdaje: 27,4 mil. Kč
  • Výše dotace: 17,8 mil. Kč

Aditivní technologie na výrobu komponent a nanášení ochranných povrchů

Tento projekt se zaměřuje na inovaci výrobních technologií. Jeho cílem je vytvořit komplexní technologii, která bude schopná vytvářet velkoobjemově i kusově 3D osvětlovací struktury v rámci jednoho procesu. Využívat se k tomu bude software, který pracuje s jedním souborem vstupních dat pro tři rozdílné technologie (3D tisk, broušení komponentů s funkční nano vrstvou, závěrečné nanášení ochranné povrchové vrstvy – laku).

  • Období realizace: leden 2023-duben 2025
  • Z čeho bylo financováno: Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost – Program Inovace
  • Způsobilé výdaje: 86,5 mil. Kč
  • Výše dotace: 24,6 mil. Kč

Financujte obdobný investiční záměr s pomocí dotace

Do 22. 11. je například otevřen příjem žádostí ve výzvě programu TREND (Výzva z Podprogramu Nováčci). Na květen 2024 je plánováno vyhlášení další výzvy z Programu TREND (tentokrát v prvním podprogramu). Poradíme vám, jaký dotační titul by bylo možné na váš projekt aktuálně využít. Při následné přípravě zajistíme, že bude vaše žádost obsahovat všechny přílohy a splní pravidla a podmínky dotačního titulu. Ozvěte se nám!

Chcete pomoci se získáním dotace?
Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Hledáte dotaci pro svůj projekt? Zajímá vás zpracování evaluací nebo chcete implementovat principy ESG do organizace? Jsme tu pro vás, rádi pomůžeme.

Máte dotaz?